07 грудня 2016

На шляху до створення консультативної ради.

    7 грудня 2016 р. відбулося  засідання Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. 

    Народні депутати України та запрошені експерти  розглянули близько сорока проектів  Законів та Постанов України, у підготовці яких на розгляд Верховної Ради України Комітет бере  участь. Проекти  нормативно - правових  актів прискіпливо  опрацьовані  Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства  та з метою проведення антикорупційної експертизи. 

06 грудня 2016

З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини

З нагоди  відзначення  Міжнародного  дня прав людини

10 грудня у світі відзначається День прав людини. Майже сімдесят  років тому Організація Об‘єднаних Націй схвалила Загальну декларацію прав людини, а 1950 року  проголосила 10 грудня Днем прав людини, аби щороку привертати увагу до «загального стандарту, якого мають досягти всі народи і всі нації».

Саме на цей документ орієнтується Україна, визнаючи людину, її права і свободи головною цінністю та основою державної політики. Підтвердженням цього стала розробка та схвалення у 2015 році Національної стратегії у сфері прав людини та відповідного Плану дій за широкої участі державних інституцій, громадянського суспільства та міжнародних організацій.

10 червня 2016

Четверте засідання Нацради з питань антикорупційної політики. Можливі корупційні ризики під час проведення судової реформи.

9 червня відбулось засідання Національної ради з питань антикорупційної політики під головуванням Президента України Петра Порошенка. Засідання було присвячене питанням впровадження судової реформи.

Насамперед, як зазначив Олексій Філатов (Заступник Глави Адміністрації Президента України): «зроблено величезний крок вперед на шляху побудови відповідного законодавчого поля, яке дозволить державі і суспільству контролювати належне функціонування судової влади».

Судова реформа України є важливим елементом реформування держави. Вона відповідає європейським нормам і стане основним механізмом  перезавантаження системи правосуддя. Реформа дозволить створити нову структуру судів в країні, наблизивши тим самим українське правосуддя до європейських стандартів законодавства.

22 травня 2016

Візит європейського політика Джона Грогана.

Візит європейського політика Джона Грогана.

Сьогодні, я зустрівся з головою парламентської групи Великобританії зі зв'язків з Україною - Джоном Гроганом (John Grogan).

Джон Гроган - депутат британського парламенту від правлячої лейбористської партії, член всепартійної парламентської групи Британія-Україна. Ми знайомі  ще з 2008 року, коли я почав з ним співпрацювати у якості консультанта-помічника. Завдяки цьому я  отримав колосальний досвід роботи в Парламенті Великобританії, який я планую застосувати на користь в нашій державі.

19 травня 2016

Парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

Парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

18 травня відбулися парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

Стосовно цієї теми, слухання проводились вперше і були спрямовані на привернення уваги до розвитку і впровадження антикорупційної політики в Україні, об’єднання зусиль комітетів, депутатів та громадськості для боротьби з корупцією.

Уряд на сьогоднішній день зробив суттєві кроки у цьому напрямку. Ухвалені закони спрямовані на регуляцію сфери державної правової політики, сприяли створенню нових антикорупційних органів та стали механізмами реалізації цієї політики. 

18 травня 2016

Засіданні Комітету з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України

Засіданні Комітету з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України

На засіданні Комітету з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України яке проходило 18 травня 2016 року, було розглянуто проект Закону «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії». Проект Закону готувався групою народних депутатів та був винесений на розгляд до Верховної Ради України.

Цей проект Закону з одного боку визначає зміст податкового суверенітету України, як частини її політичного суверенітету, а також зміст податкового суверенітету інших країн з метою дотримання одного з основних принципів міжнародного права щодо рівноваги суверенних прав сторін. З іншої сторони він зменшує привабливість використання офшорних компаній з метою ухилення від оподаткування чи для незаконної репатріації  капіталів за кордон резидентами України, у тому числі політично значущими особами.

<<  1 2 [3